Moje CV | Moje publikacje | Badania | Konsultacje | Kontakt | Lista kursów | Jak zapisać się na kurs?
Strona główna
Linki
Metryka strony
Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl


Zapisz się na ten kurs

Na kursie dowiesz się jak dostępne szeroko rozumiane akcesoria do opieki i pielęgnacji dzieci mogą wpływać na jego rozwój zarówno pozytywnie jak i negatywnie. Dowiesz się jak dostrzegane, niepokojące zachowanie dziecka może być skutkiem niewłaściwie użytych akcesoriów. Dowiesz się, kiedy znane ci akcesoria są bezpieczne a kiedy będą stanowiły zagrożenie w rozwoju ruchowym Twojego dziecka. Bardzo praktyczna wiedza dla każdego, kto opiekuje się dzieckiem– zapraszam.

Zapraszam na kurs "Akcesoria w pielęgnacji dziecka zdrowego i z dysfunkcjami neurologicznymi"
    Kierowany do: pedagogów specjalnych, logopedów, psychologów, położnych środowiskowych, pielęgniarek środowiskowych, studentów kierunków medycznych i nauk o zdrowiu, lekarzy, fizjoterapeutów, rodziców i wszystkich zainteresowanych poniższym programem.
    Miejsce: Bydgoszcz oraz wszystkie miasta Polski dla grup zorganizowanych
    Liczba godzin: 10 godzin wykładowych
    Cena: 800 zł/os.
    Prowadząca: dr Emilia Mikołajewska specjalista fizjoterapii, międzynarodowy terapeuta metody Bobath dla dzieci i dorosłych, autorka około 300 artykułów i 10 książek z zakresu fizjoterapii. Adiunkt w Katedrze Fizjoterapii Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Naukowiec w Laboratorium Neurokognitywnym w Interdyscyplinarnym Centrum Nowoczesnych Technologii UMK w Toruniu. Wieloletnie doświadczenie praktyczne zdobywała m.in. w Klinice Paraplegii Pourazowej i w Klinice Rehabilitacji 10 WSzKzP w Bydgoszczy. Wynalazca w dziedzinie wózków dla niepełnosprawnych, recenzent wniosków grantowych, członek ośmiu Rad Wydawniczych oraz recenzent w ponad 80 czasopismach krajowych i zagranicznych. Ukończone kursy: NDT-Bobath dla dzieci, NDT-Bobath Baby, NDT Bobath dla dorosłych, Cyriax, Kinesiotaping, Terapia Lustrzana, Terapia odruchów, Terapia ortoptyczna, Diagnostyka dziecka wg Prechtla i inne.
    Zapisy drogą mejlową: e.mikolajewska@wp.pl
    Uwaga: uczestnicy otrzymują certyfikat ukończenia kursu wydany przez Fizjoterapia Emilia Mikołajewska

    Program kursu:
    1. Analiza rozwoju fizjologicznego dziecka do 1 r.ż w aspekcie zmian wpływających na sposoby opieki i pielęgnacji w tym z użyciem akcesoriów.
    2. Analiza wybranych odruchów pierwotnych w aspekcie zmian wpływających na sposoby opieki i pielęgnacji w tym z użyciem akcesoriów..
    3. Niepokojące symptomy w rozwoju ruchowym dziecka jako skutek niewłaściwej opieki i pielęgnacji.
    4. Akcesoria wykorzystywane do opieki i pielęgnacji dzieci zdrowych oraz ich wpływ pozytywny i negatywny na rozwój dziecka.
    5. Akcesoria wykorzystywane do opieki i pielęgnacji dzieci z deficytami neurologicznymi oraz ich wpływ pozytywny i negatywny na rozwój dziecka .

    Wśród omówionych akcesoriów znajdą się między innymi:
- nosidełka,
- bujaki,
- szelki do nauki chodu,
- skoczki,
- łóżeczka,
- chodziki,
- pchacze,
- karuzele edukacyjne,
- maty edukacyjne,
- ochraniacze,
- chusty,
- pierwsze buty,
- buty następne,
- skarpetki,
- śpioszki,
- rożki,
- łyżeczki,
- miseczki do karmienia,
- kubeczki,
- inne akcesoria do karmienia,
- grzechotki,
- zabawki,
- i inne.
    Uwaga:
    - program autorski podlega ochronie,